Kapadokya ATV Turu

Kapadokya ATV Turu Nasıl Yapılıyor? Bu Turla Nereler Gezilir? Fiyatı nedir? Bu Eşsiz Deneyime Dair Tüm Bilgiler

Kapadokya ATV Turu Hakkında

Kapadokya ATV Turu, bölgenin tarihi ve doğal yapısıyla kucaklaşan vadilerini gezmek için çok iyi bir fikir. İnsanların Kapadokya tatillerinde en çok önemsediği şey deneyimlerdir.  Kapadokya ATV Turu da yerli ve yabancı turistler için hem adrenalin dolu bir deneyim hem de doğal yerleri keşfedebileceğiniz bir tur olma özelliği taşıyor. Kapadokya’da ATV turuyla birlikte balon turunu mutlaka tavsiye ederim. Bu konuyla ilgili yazıma göz atabilirsiniz.

 

Kapadokya ATV Turu Kimler İçindir?

Kapadokya’da bu deneyime erişiminiz ise oldukça kolay. Peri bacalarını, görmeye doyamayacağınız vadileri tur kiralayarak gezmeniz mümkün. Birçok firma ATV araçları için 1-2 saatlik turlar için ya da 3-4 saatlik turlar için kiralama yapmakta. Bu turlar özellikle adrenalini seven kişiler için uygundur. Motorun sürülme zorluğu ya da hızıyla ilgili bir adrenalin durumu değil. Bundan daha çok bölgedeki engebeli arazilerin zorluğu önemli bir heyecan faktörü. Toza toprağa, çamura bulanmayı seviyorsanız bu deneyim sizin içindir. Ya da gezerken doğal güzelliklerin zorlu şartlarını da göze alıyorsanız bu deneyim tam size göre.

 

Kapadokya ATV Turu Fiyatları Nedir? Nasıl Kiralama Yapılır?

 

Kapadokya ATV Turu fiyatları 150 TL ile 200 TL arasında değişmektedir. Bu fiyatlar ortalama 2 saatlik turlar için geçerlidir. Daha uzun süren ve özel bölgelerde rehberlik hizmetleri içeren farklı turlar için farklı fiyatlar söz konusudur. Eğer Kapadokya seyahatinizi bir grupla birlikte gerçekleştiriyorsanız grup olarak kiralamalarda genelde indirimler mevcut. Siz grup olarak gün boyu ATV Turu kiralaması yaptınız. Bu durumda öğle yemeği ve otel transferleri de ücrete dahil olacak şekilde bir fiyatlandırma ile karşılaşacaksınız. Tüm bu bilgileri verdikten sonra bu konuda sizlere MDC Hotel’in sunmuş olduğu ATV Turu kiralama hizmetini tavsiye edebilirim.

Kapadokya ATV Turu Nerede Yapılır? Deneyim İçin Gerekli Bilgiler

Kapadokya’da ATV turu için bölgede birçok seçenek bulunmaktadır. Bu seçenekler arasında Kızılçukur Vadisi, Çavuşin Kasabası, Uçhisar, Kılıçlar Vadisi, Devrent Vadisi, Aşk Vadisi ve Güvercinler Vadisi bulunmakta. ATV turları kiralayan firmaların kendi oluşturduğu rotalar olduğu gibi siz de bir rota alternatifi oluşturabilirsiniz. Bu konuda MDC Hotel’in ATV Turu kiralama hizmeti sunan ekibinden rahatlıkla ve güvenle destek alabilirsiniz.

ATV Turlarında kiralamalar yukarıda da bahsettiğimiz gibi farklı uzunluklarda oluyor. Firmaların standart oluşturdukları turlar olduğu gibi uzun, kısa ve özel paketleri de bulunmaktadır. Kapadokya ATV Turu için ziyaretçiler genellikle günbatımı saatlerini tercih ediyorlar. Bu saatler eğer yaz sezonunda seyahat ediyorsanız günün hem en serin vakti hem de bu saatlerde bölgenin en iyi manzaralarını görme şansınız oluyor. Yazın seyahat etmeseniz bile rüzgarlı saatlerde ATV Turu deneyimin adrenalini daha da arttırıyor diyebiliriz.

 

Kapadokya ATV Turunda Güvenlik Konusu

ATV Turuna katılım sağlamak istiyorsunuz ama ehliyetiniz yok ya da motor sürme tecrübeniz yok. Bu konuda çok rahat olabilirsiniz. Çünkü ATV Turlarına ehliyetiniz ya da motor tecrübeniz olmadan da katılabilirsiniz. ATV Turu kiralayan firmalar ayrıca  tur başlamadan önce sizlerle birlikte bir ısınma turu yapıyor. Güvenliğiniz için firma tarafından kask ve eldiven gibi güvenlik ekipmanları da sağlanmakta. Ben bu deneyimi MDC Hotel’in ATV Turu kiralama hizmetinden yararlanarak yaşamıştım. Onlar özellikle bu konuda iyilerdi diyebilirim.

Son olarak ATV’lerin sürüş konforu ve motorlarının gücü hakkında bahsetmek isterim. Motor gücü ATV’nin ağırlığı ile ilişkili.  Farklı ATV çeşitleri bulunan firmalarda özellikle aldığınız ATV motorunda nelere dikkat etmeniz gerektiğini sormanızı tavsiye ederim. Bazı durumlarda gaza aniden yüklenip ivme ile sarsılmalar yaşandığı oluyor.

ATV Turu kiralamanız için önceden rezervasyon yapmakta fayda var. Gün doğumu ya da günbatımı saatleri çok tercih edilmektedir. Bu yüzden özellikle o saatler için rezervasyonunuzu erken yaptırmanızı tavsiye ederim. Bu konuda da yine MDC Hotel ATV kiralama hizmeti size destek olacaktır.

 

 

 

Halil Atakhttp://www.mdchotel.com
1997 yılında Çorum'da doğdu. İlköğrenimini Boğazhisar Eğitim kurumlarında tamamladı. 2015 yılında Sâmiha Ayverdi Anadolu Lisesi’nden mezun oldu. 2015 yılında kurulan ve hâlâ yönetiminde bulunduğu BİGENÇ Derneği’nin kurucu ekibinde yer aldı. 2020 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldu. Üniversite hayatında THY, Coface Insurance, ICYF-DC gibi kurumlarda gönüllü stajyerlik yapmış olup bu dönemde ulusal ve uluslararası konferanslarda temsilcilik yaptı. 2019 yılında Chatham House bünyesinde 2 ay süreyle raportör ve veri analisti stajyerliği yaptı. Kendisi TOBB Genç Girişimciler Kurulu üyesi olup konaklama sektöründe faaliyet gösteren bir şirketin ortağıdır. Kendisine ait danışmanlık şirketinde kurumsal planlama, organizasyon, proje yönetimi ve büyüme operasyonu gibi alanlarda şirketlere ve şahıslara danışmanlık vermektedir. Deneyim paylaşmak, yazmak ve araştırmak hobisi.

BENZER İÇERİKLER

YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Kapadokya Rehberi