Kapadokya Türk Gecesi Etkinliği

Kapadokya Türk Gecesi Etkinliği

Kapadokya Türk Gecesi Etkinliğinde Neler Yapılır?

Bir Kapadokya seyahatinde gezmek, görmek, tatmak, hissetmek ve bizzat katılım sağlayarak yaşamak gereken birçok deneyim vardır. Daha önce bahsettiğim balon turu ya da ATV turu gibi etkinliklere ek olarak farklı deneyimler sunan etkinlikleri de değerlendirmek lazım. Kapadokya Türk gecesi etkinliği bu deneyimlerden biri.

Ortalama 3 saat süren Kapadokya Türk gecesi, genellikle mağara otellerin restoranlarında ya da yeraltı restoranlarda yapılır. Folklorik danslar, kültürel gösteriler, geleneksel oyunlar eşliğinde yöresel yemeklerin yendiği bir etkinliktir. Danslar ve gösteriler sadece Kapadokya bölgesinden değil Türkiye’nin farklı bölgelerinden de yöresel gösteriler yapılmaktadır. Etkinlikler alkollü ya da alkolsüz şeklinde seçeneklere sahiptir.

Kapadokya Türk Gecesi Fiyatları Nedir?

Kapadokya Türk gecesi fiyatları tercih ettiğiniz restorana göre değişiklik göstermektedir. Ben MDC Hotel bünyesinde düzenlenen etkinliği tercih ettim. Sınırsız içecek ve yemeğin de dahil olduğu etkinliğe katılım ücreti 250 Türk Lirasıydı. Alınan hizmete göre oldukça makul bir fiyat olduğunu söyleyebilirim. Siz isterseniz yemeksiz programı da tercih edebilirsiniz. Öyle olduğunda doğal olarak bu ücret daha ucuz olacaktır. Hizmetten nasıl memnun olduğumu biraz daha etkinliğin detaylarını yazarak aktarayım.

Kapadokya Türk gecesi etkinlikleri genelde Avanos ve Uçhisar’da bulunan yeraltı restoranlarında yapılır. Bu sebeple Türk gecesi etkinliklerine aynı zamanda yeraltı geceleri de denir.

Bu programlar genellikle Anadolu’nun önemli kültürü olan Mevleviliğin Semah gösterileri ile başlar. Semah gösterileri ardından Türk kültüründe yer tutan evlilikten komşu ilişkilerine kadar bazı konular gösterilerde işlenir. Bunlara Türklerin hayatlarında uyguladıkları da ritüeller de eklenir. Gösterilerin ardından Türk Sanat Musikisi eserleri seslendirilir. Özellikle gün boyu Kapadokya’yı gezip çeşitli turlara katıldıktan sonra akşamında böylesine dinlendirici gösteri ve müzikler çok iyi geliyor. Etkinliklerin yapıldığı mekanların ambiyansı da etkinliğe bambaşka bir hava katıyor. Etkinliğe yabancı turistler kadar yerli turistler de ilgi göstermektedirler. Etkinlik sonlarında çeşitli oyun havaları eşliğinde katılımcılar da dans edebiliyor.

 

Kapadokya Türk Gecesi Etkinliği Detayları

Etkinliklerde genellikle otel transferleri ücrete dahil olur. Etkinliği yemekli olarak tercih ettiyseniz yemek menüsünde soğuk mezelerden ara sıcaklara, ana yemek sonrası meyve ve içecek ikramından kuruyemişlere kadar farklı yiyecek ve içecek imkanı mevcuttur. Programın ilerleyen saatlerinde sahne gösterisini yapan kişiler katılımcıları da sahneye çekerek etkinliğin eğlence dozunu üst seviyeye taşırlar.

Kapadokya seyahatinizde yapılacaklar listenize Kapadokya Türk gecesi etkinliğini de eklemenizi tavsiye ederim. Hem kültürel gösterileri izleyip hem de eşsiz yöresel lezzetlere doyabilirsiniz.

Halil Atakhttp://www.mdchotel.com
1997 yılında Çorum'da doğdu. İlköğrenimini Boğazhisar Eğitim kurumlarında tamamladı. 2015 yılında Sâmiha Ayverdi Anadolu Lisesi’nden mezun oldu. 2015 yılında kurulan ve hâlâ yönetiminde bulunduğu BİGENÇ Derneği’nin kurucu ekibinde yer aldı. 2020 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldu. Üniversite hayatında THY, Coface Insurance, ICYF-DC gibi kurumlarda gönüllü stajyerlik yapmış olup bu dönemde ulusal ve uluslararası konferanslarda temsilcilik yaptı. 2019 yılında Chatham House bünyesinde 2 ay süreyle raportör ve veri analisti stajyerliği yaptı. Kendisi TOBB Genç Girişimciler Kurulu üyesi olup konaklama sektöründe faaliyet gösteren bir şirketin ortağıdır. Kendisine ait danışmanlık şirketinde kurumsal planlama, organizasyon, proje yönetimi ve büyüme operasyonu gibi alanlarda şirketlere ve şahıslara danışmanlık vermektedir. Deneyim paylaşmak, yazmak ve araştırmak hobisi.
Önceki İçerikKapadokya Balon Turu Fiyatı
Sonraki İçerikKapadokya At Turu

BENZER İÇERİKLER

YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Kapadokya Rehberi